Модернізація мостового крана - переведення на радіокерування

Як відомо, більшість мостових кранів управляються з кабіни, прикріпленої до мосту, або ж за допомогою звичайного провідного пульту. Але кожен із цих методів має свої певні недоліки.


Модернізація мостових кранів, зокрема, їх переведення на радіоуправління з підлоги дозволяє значно підвищити ефективність та безпеку вантажно-розвантажувальних робіт, зменшити експлуатаційні витрати, полегшити роботу обслуговуючого персоналу тощо.

Тому така послуга має все більший попит на вітчизняних підприємствах. Варто зазначити, що переведення мостового крана на керування з підлоги (https://kzpto.com.ua/uk/radiokeruvannya-kranom/) – процес досить складний. Займатися такою модернізацією кранової техніки мають право лише працівники компаній, які мають відповідні дозволи, видані органами технічного нагляду. Зокрема, в Україні послуги з переведення кранів на дистанційне управління пропонує Київський завод підіймально-транспортного обладнання.

Етапи переведення крана на радіокерування з підлоги:

  • ознайомлення з технічною документацією на кран;
  • узгодження із замовником оптимальних параметрів системи радіокерування;
  • розробка технічного завдання;
  • проектування;
  • монтаж системи радіокерування;
  • пусконалагодження та тестові випробування.

Переваги дистанційного керування мостовим краном

Насамперед, це підвищення безпеки праці, адже оператор може знаходитися в будь-якій точці на достатньому віддаленні від переміщуваного вантажу - причому там, де у нього буде найкращий огляд. Завдяки цьому мінімізується можливість:

  • виникнення аварійних ситуацій;
  • пошкодження транспортуємих вантажів;
  • травмування оператора та співробітників, які знаходяться поблизу зони дії мостового крана.

Крім того, прискорюється виконання необхідних вантажно-розвантажувальних робіт завдяки тому, що оператор, який знаходиться на підлозі неподалік вантажу, може швидше і точніше його позиціонувати. Зменшується зайвий пробіг крана, отже, і витрати електроенергії. При потребі за допомогою одного радіопульта можна керувати кількома крановими механізмами.

Також знижуються витрати на оплату персоналу, тому що відпадає необхідність тримати в штаті кваліфікованого кранівника та стропальника. Керувати краном може будь-який працівник, який пройшов короткий інструктаж. Він може виконувати також обов'язки стропальника.

Дізнатись актуальну вартість робіт з переведення крана на дистанційне керування з підлоги, а також інші подробиці, можна на сайті КЗПТО тут - www.kzpto.com.ua

Материалы по теме