Генеральная прокуратура Украины повторно направила письмо на имя Премьер-министра Украины Юлии Тимошенко с просьбой обязать министра внутренних дел Юрия Луценко явиться в ГПУ, сообщает пресс-служба Генпрокуратуры.
Генпрокуратура позвала Луценко через Тимошенко еще раз

Полный текст сообщения
«Повторно передано листа на ім’я Прем’єр-міністра України з проханням зобов’язати Міністра внутрішніх справ Юрія Луценка з’явитися до Генеральної прокуратури України.
Генеральною прокуратурою України розслідується кримінальна справа стосовно Міністра внутрішніх справ України Луценка Ю.В., що порушена за ознаками злочинів, передбачених ч.3 статті 364 та ч.2 статті 365 КК України за фактами зловживання владою і службовим становищем, що спричинили тяжкі наслідки, вчинених працівником правоохоронного органу, та перевищення службових повноважень, що супроводжувалося насильством.
26 травня цього року керівником слідчої групи винесено постанову про притягнення Луценка Ю.В. як обвинуваченого за вказаними статтями Кримінального кодексу України. Згідно зі статтею 43 КПК України з цього моменту Луценко Ю.В. набув статусу обвинуваченого.
Того ж дня йому запропоновано ознайомитися з цією постановою, отримати її копію та дати покази по суті пред’явленого обвинувачення. Проте Луценко Ю.В. відмовився від цієї пропозиції, заявивши, що виконає вказані дії тільки у присутності свого захисника.
У зв’язку з цим йому було запропоновано прибути до Головного управління з розслідування особливо важливих справ для проведення зазначених слідчих дій об 11 годині 27 травня 2008 року. Однак на вказаний час Луценко Ю.В. до слідчого не прибув, мотивуючи необхідністю бути присутнім на засіданні Уряду.
За таких обставин керівником слідчої групи на адресу Прем’єр-міністра України Тимошенко Ю.В. був надісланий лист із проханням зобов’язати Міністра внутрішніх справ Луценка Ю.В. прибути до Генеральної прокуратури України 27 травня 2008 року на 17 годину, а в разі неможливості прибуття у призначений час зобов’язати його з’явитися об 11 годині 28 травня 2008 року.
Проте цей лист залишився без відповіді. Натомість 28 травня 2008 року Луценко Ю.В. факсом надіслав до Головного управління з розслідування особливо важливих справ повідомлення про виїзд за розпорядженням Кабінету Міністрів України у службове відрядження.
З огляду на викладене до Кабінету Міністрів повторно передано листа на ім’я Прем’єр-міністра України з проханням відкликати Луценка Ю.В. з відрядження і зобов’язати його з’явитися до Генеральної прокуратури України об 11 годині 29 травня 2008 року.
Прес-служба Генеральної прокуратури України».
В Генеральной прокуратуре Украины не исключают, что если министр внутренних дел Юрий Луценко и дальше будет «злостно уклоняться» от визитов к следователю, его приведут силой.