У харьковчан прибавится обязанностей?

Заместитель Харьковского городского головы, директор Департамента охраны здоровья и социальных вопросов Игорь Шурма, говоря о проекте Устава территориальной громады Харькова, сообщил, что в новом Уставе более четко выписаны не только права, но и обязанности харьковчан.


«Сьогодні ми можемо говорити, що в Харкові приймається муніципальна конституція, конституція міста Харкова, яка визначає права, обов’язки її жителів, права і обов’язки міської влади. Новий проект статуту — він є більш відкритий, більш прозорий і більш, ну будемо говорити так, демократичний до його використання. Наприклад, тепер чітко є виписані не тільки права, але і обов’язки члена територіальної громади, чого не було раніше. Всі говорять, що вони мають право, жителі-харків’яни, але ніхто ніколи не говорив про обов’язки. Пропонуючи новий проект статуту, ми виходимо з того, що територіальна громада міста Харкова розвивається у демократичній, цивілізованій формі, тому ми не хочемо виходити з тих поодиноких негативних випадків, які були, і які, можливо, будуть у майбутньому, що статут — це є форма маніпулювання. Ні, це навпаки є засіб унормування взаємин між територіальною громадою і владою, як це робиться у демократичному, розвиненому, цивілізованому суспільстві».

Справка «Дозора»: 5 июня управляющий делами исполнительного комитета Харьковского городского совета и член рабочей группы по разработке предложений относительно внесения изменений и дополнений к Уставу Александр Новак сообщил журналистам, что проект нового Устава территориальной громады вынесен на обсуждение харьковчан.
Городские власти мотивирует необходимость принятия изменений к действующему Уставу тем, что за почти 7 лет со времени принятия первого Устава, депутатами горсовета трех созывов не были внесено ни одного изменения к нему, тогда за это время были внесены изменения в законодательные акты относительно процедуры и порядка решения вопросов местного значения.