Ректоры вузов Харькова выступили против участия студентов в политакциях

Совет ректоров Харьковского региона выступил против любого привлечения студенческой молодежи к участию в несанкционированных политических акциях противоправного характера.


Об этом говорится в обращении ректоров, размещенном на сайте облгосадминистрации.

«Керівники вищих навчальних закладів Харківщини занепокоєні тим, що останнім часом зафіксовані непоодинокі випадки втягнення студентів у політичні акції, які порушують норми чинного законодавства і суперечать цивілізованим принципам електоральних змагань, — сообщается в заявлении. — Рада ректорів Харківського регіону вважає неприпустимим будь-яке залучення студентської молоді до політичної діяльності, відповідних пропагандистських та агітаційних заходів під час навчального процесу.

Поважаючи право громадян України, в тому числі студентів на вільне самовизначення щодо участі у виборчому процесі та електоральних подіях, Рада ректорів вважає за необхідне наголосити на аморальності і небезпеці участі студентів і працівників вищих навчальних закладів у несанкціонованих акціях та заходах протиправного та провокаційного характеру.

Враховуючи гостроту та актуальність цього питання, звертаємося до освітянської спільноти з проханням неухильно дотримуватись норм законодавства, які регламентують позаполітичний характер навчально-виховного процесу у вищій школі. Закликаємо максимально відповідально поставитися до будь-яких спроб використання студентської молоді як інструменту нечистоплотних політичних технологій, посилити роз’яснювальну роботу у студентських колективах.

У ситуації бурхливої політичної конкуренції вища школа має виконувати місію стабілізації громадсько-політичного життя, демонструвати спокійний і врівноважений підхід до колізій виборчого процесу, всіляко сприяти умовам вільного волевиявлення виборців».

// Сеть экстренного оповещения