ВР ответила президенту

Верховная Рада Украины в связи с оглашением президентом Украины Виктором Ющенко указа «О досрочном прекращении полномочий Верховной Рады Украины» подготовила собственное постановление.


Постанова

Верховної Ради України

Про політичну ситуацію в Україні,

пов’язану з оголошенням Указу Президенту України

від 2 квітня 2007 року «Про дострокове припинення повноважень

Верховної Ради України»Незважаючи на досягнення позитивних змін в соціально-економічній сфері, ігноруючи суспільну думку і Конституцію України на догоду невеликій групі безвідповідальних політиків Указом від 2 квітня 2007 року прийняв рішення про дострокове припинення повноважень єдиного органу законодавчої влади в державі – Верховної Ради України.

Реалізація Указу, у разі набуття ним чинності, неминуче призведе до штучного створення реальної кризової ситуації в державі, дестабілізації економіки, громадянського протистояння з непередбачуваними наслідками, компрометації України в зовнішньополітичній сфері, втрати довіри до неї з боку зарубіжних партнерів та інших негативних наслідків.

Ураховуючи викладене та усвідомлюючи відповідальність перед українським народом, з метою забезпечення стабільності в державі, запобігання негативному розвитку подій, створення умов для подальших позитивних змін в економічній та політичній сфері, Верховна Рада України постановляє:

1. Відзначити, що Указ Президента України від 2 квітня 2007 року «Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України» виданий з порушенням статей 3, 19 і 90 та пунктів 8 частини першої статі 106 Конституції України і створює вкрай небезпечний прецедент вольового вирішення надзвичайно важливого для держави і суспільства питання і не може бути виконаний.

У зв’язку з цим вважати неприпустимим вчинення будь-яких дій, спрямованих на підготовку і проведення дострокових виборів народних депутатів України.

2. Заборонити Кабінету Міністрів України виділення коштів на проведення позачергових виборів до Верховної Ради України, виходячи з того, що згідно із статтями 92, 95 Конституції України асигнування на зазначені цілі повинні передбачатися шляхом внесення відповідних змін до Закону України «Про державний бюджет України» на 2007 рік.

3. Ця постанова набирає чинності з дня її прийняття.

По сообщению УРА-Информ